Ogłoszenie

ADRES WWW.ZYWIOLY.MGORA.PL

#1 2006-12-15 21:01:25

Gelo

tropicielka / wywiadowca

Zarejestrowany: 2006-04-01
Posty: 32
Punktów :   -1 

Quiz.................... Gelo + Klakier

Rozwiń własnymi słowami.
Jeśli jest to możliwe podaj konkretne przykłady w jaki sposób te cele są realizowane. Oceń w jakim stopniu.
Jeśli wg Ciebie nie są realizowane, również to uwzględnij.



Jako cele działania wskazane w Statucie Związek Harcerstwa Polskiego uznaje:



1. stwarzanie warunków do wszechstronnego, intelektualnego, społecznego, duchowego, emocjonalnego i fizycznego rozwoju człowieka

2. nieskrępowane kształtowanie osobowości człowieka przy poszanowaniu jego prawa do wolności i godności, w tym wolności od wszelkich nałogów,

3. upowszechnianie i umacnianie w społeczeństwie przywiązania do wartości: wolności, prawdy, sprawiedliwości, demokracji, równouprawnienia, samorządności, tolerancji i przyjaźni,

4. upowszechnianie wiedzy o świecie przyrody, przeciwstawianie się jego niszczeniu przez cywilizację, kształtowanie potrzeby kontaktu z nieskażoną przyrodą,

5. stwarzanie warunków do nawiązywania i utrwalania silnych więzi międzyludzkich ponad podziałami rasowymi, narodowościowymi i wyznaniowymi.


Celem ZHP jest...: (wybierz te możliwość które uważasz za prawdziwe)



1. stwarzanie warunków do wszechstronnego rozwoju człowieka
2. kształtowanie postawy konformistycznej
3. kształtowanie postawy sangwinistycznej
4. upowszechnianie wiedzy o świecie przyrody
5. upowszechnianie wiedzy i wyszczególnianie różnic ekumenicznych
6. kształtowanie postawy hedonistycznej
7. stwarzanie warunków do nawiązywania i utrwalania silnych więzi międzyludzkich
8. stwarzanie warunków do szerzenia idei braterstwa
9. stwarzanie warunków do szerzenia grup autonomicznych
10. gloryfikowanie tyranii


Jaki ma być człowiek, którego kształtuje dzisiejsze harcerstwo? (wybierz te możliwość które uważasz za prawdziwe)



1. Powinien być patriotą
2. Powinien być świadomym obywatelem
3. Powinien krzewić wiarę chrześcijańską
4. Powinien walczyć o czystość swej rasy
5. Powinien być aktywnym członkiem wspólnot
6. Powinien bezkrytycznie słuchać rozkazów
7. Powinien być prawy-uczciwy i żyć w zgodzie z zasadami (wynikającymi z wartości uniwersalnych, społecznych, Prawa i Przyrzeczenia Harcerskiego, chrześcijaństwa)
8. Ma mocny charakter, konsekwentnie postępuje zgodnie z przyjętymi konserwatywnymi zasadami, potrafi poradzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych tylko z pomocą innych osób
9. Obala autorytety i sam staje się autorytetem
10. Cechuje się wysoką kulturą osobistą, dba o jakość życia.



W kształtowaniu charakteru harcerzy oraz wspieraniu ich we wszechstronnym rozwoju dużą role
odgrywa umiejętne stosowanie przez instruktora metody harcerskiej. Głównymi elementami tej metody są:

(wybierz te możliwość które uważasz za prawdziwe)



1. Prawo harcerskie
2. Przyrzeczenie harcerskie
3. Obietnice zucha
4. Prawo zucha
5. Uczenie przez działanie
6. Uczenie przez bierność
7. Stały i niezmienny program który podtrzymuje dawne tradycje
8. System dużych grup
9. System małych grup


METODA HARCERSKA TO SPOSÓB DZIAŁANIA CHARAKTERYZUJĄCY SIĘ:
(wybierz te możliwość które uważasz za prawdziwe)



1. dobrowolnością
2. pozytywnością
3. konformizmem
4. autonomią
5. egoizmem
6. otwartością na innych
7. pośredniością
8. wzajemnością oddziaływań
9. powściągliwością
10. solidnością
11. zmiennością
12. aktywnością
13. pesymizmem
14. świadomością celów
15. apatią
16. indywidualnością
17. naturalnością
18. wrażliwością
19. propagandowością


Znajdź i popraw błędy w poniższym tekście:

MAM SZCZERĄ WOLĘ , to znaczy dobrowolnie, bez niczyjego nakazu, z  przymusu, CAŁYM ŻYCIEM, ze wszystkich sił mego ducha, z całego serca, wykorzystując wszystkie dane mi możliwości PEŁNIĆ SŁUŻBĘ BOGU, który stanowi uosobienie najwyższych ideałów, takich jak miłość, prawda, dobro, kontrowersyjność, wolność, piękno, przyjaźń i indywidualność, wiara, nadzieja. Ideały te łączą wszystkich ludzi dobrej woli, zależnie od pochodzenia, narodowości, wyznania, wywodzą się z norm moralnych opartych na uniwersalnych, etycznych i kulturowych tradycjach protestanckich. Wyznawany przeze mnie system wartości kształtuję samodzielnie podążając w kierunku wskazanym przez drużynowego.

Pragnę służyć POLSCE, ojczyźnie moich przodków, o której honor, podległy byt, tradycje i zabobony walczyli  słowem, którą otrzymałem w spadku jako wymierną wartość mego pokolenia, którą
z całym jej bogactwem duchowym i materialnym mam zachować i pielęgnować dla siebie. Stale poszerzam świat mych myśli i uczuć, wierny zasadzie, że mniej wiedzieć, to głębiej pokochać. Nie szanuję prawa innych państw i narodów, za główne prawo uznając własne dobro.
Chcę NIEŚĆ CHĘTNĄ POMOC BLIŹNIM tylko wtedy, gdy o pomoc proszą, ale nie zawsze,  gdy czujnym okiem dostrzegę, że na drodze mego życia stanął ktoś, kto potrzebuje pomocy, opieki, wsparcia i przygnębienia.
Mam  BYĆ BIERNY WOBEC PRAWA HARCERSKIEGO, chcę, by Ono było zawsze wskazówką mego postępowania, by to nie ono decydowało zawsze o zgodności moich myśli, słów i uczynków.

Moje Przyrzeczenie nie jest przysięgą ani ślubowaniem. Przestrzeganie Prawo Harcerskiego jest sprawą mego honoru i źródłem radości, "wędrówką ku szczęściu". Za wypełnienie Przyrzeczenia odpowiadam przed kodeksem prawnym.










QUIZ



Wszystko zaczęło się w głowie jednego człowieka. W jego to głowie narodził się pomysł, który dał początek wielkiemu ruchowi skautowemu
a) Robert Badenn-Powell
b) Norbert Baden-Powell
c) Arnold Baden-Powell
d) Inna odpowiedź

Był oficerem w armii:
a) angielskiej
b) szkockiej
c) brytyjskiej
d) Inna odpowiedź

W XXXXr. roku Norbert Baden-Powell (?) zorganizował pierwszy obóz dla chłopców na wyspie Brownsea
a) 1904
b) 1897
c) 1907
d) Inna odpowiedź

Jaki tytuł szlachecki posiadał Robert Badenn-Powell (?) ?
a) baron
b) lord
c) kawaler
d) Inna odpowiedź

1-2 listopada 1918 roku na zjeździe organizacji skautowych z terenów zaborów, powstaje zjednoczony ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO. Liczył wtedy ponad ....?
a) 3 tys.
b) 33 tys.
c) 333 tys.
d) Inna odpowiedź

Po ilu latach istnienia ZHP odbywa się jubileuszowy Zlot Harcerstwa Polskiego W Spale ?
a) 10
b) 24
c) 35
d) Inna odpowiedź

W sierpniu 1944 roku wybuchło Powstanie Warszawskie. Który harcerski oddział zaliczamy do najdzielniejszych batalionów powstańczych?
a) Kryśka
b) Zośka
c) Baśka
d) Inna odpowiedz


W którym roku zostaliśmy ponownie przyjęci do WOSM i WAGGGS?
a) 1996
b) 1978
c) 1991
d) Inna odpowiedź








Jeśli masz ochotę i czujesz się na siłach...
Udziel odpowiedzi choć na część z tych pytań...



Dziękujemy i pozdrawiamy
Gelo i Klakier


Ludzka rasa jest niezmienna
Nigdy nie uczy się na własnych błędach
Więc konkluzja musi być smutna
Kara za grzechy będzie okrutna

Offline

 

#2 2006-12-16 10:09:55

irenka

Administrator

status 5403814
4990561
Skąd: Świdnik
Zarejestrowany: 2006-04-17
Posty: 369
Punktów :   -1 
Data urodzenia: 07.02.1989

Re: Quiz.................... Gelo + Klakier

A odpowiadać trzeba tutaj na forum?? Czy wystarczy ta sobie w myślach??


Cave me domine ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo....

http://mandragora.pun.pl/_fora/mandragora/gallery/2_1188735056.jpg

Offline

 

#3 2006-12-17 21:57:48

klakier

tropicielka / wywiadowca

Zarejestrowany: 2006-09-09
Posty: 16
Punktów :   

Re: Quiz.................... Gelo + Klakier

mozecie tutaj:P

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dziecikwiaty.pun.pl www.speedwaygames10.pun.pl www.commando80.pun.pl www.narutofaans.pun.pl www.ronh.pun.pl